NEDEN UÇAN BALON ?
Eğitim

Eğitim En kıymetlilerimiz için; 1994’den bu yana okul öncesi eğitimde fark yaratan, çağdaş  eğitim anlayışını, sevgi ve güven üzerine temellendirerek geleceğimizi inşa ediyoruz.

Uçan Balon Anaokulları’nda, güvenli, sağlıklı ve özgür sınıf ortamlarında; her öğrencinin bireysel farklılıkları dikkate alınarak tüm etkinlikler planlanır. 

Eğitim programımız, uzman eğitim danışmanlarımızca eklektik yöntemle hazırlanır ve aylık eğitim programımız tüm şubelerde aynı şekilde uygulanır.

Uçan Balon Anaokulları’nda çocuklar, sanat ve spor ile iç içe yetişirler.

Okullarımızda, çocukların yetenek gelişimini desteklemek amacıyla; ilgili sanat dalında konservatuvar ve/veya akademi eğitimi almış profesyonel eğitmenler tarafından, pek çok alanda branş dersi verilir. 

UÇAN BALON sürekli GELİŞİM VE EĞİTİM MERKEZİ

Uçan Balon’da eğitim, sadece çocuklarımız için değildir. Eğitimin okulda bitmediği bilinciyle, çocukların geleceğine yön veren herkes için Uçan Balon’da eğitim devam eder.

Öğretmen Eğitimleri

Değişen ve gelişen çağa hızla uyum sağlayabilmek, yeni kuşakların ihtiyaçlarını ve özelliklerini en iyi şekilde anlayabilmek ve buna uygun eğitim verebilmek için çocukların geleceğine bire bir dokunan öğretmenlerimizin gelişimini desteklemek en öncelikli amaçlarımızdandır. Bu amaçla; yılda 4 defa öğretmenlerimiz için hizmet içi eğitimler düzenlenir.

Veli Eğitimleri

Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı, siz değerli velilerimizle takım arkadaşı olarak yetiştiriyoruz. Takımın her bir parçası ‘çocuk’ ile ilgili öğrenmeyi sürdürmelidir bakış açısıyla; velilerimiz için her ay çocuk gelişimi ile ilgili eğitimler düzenlenir ve bültenler hazırlanır.

Kurucu / Yönetici Eğitimleri

Uçan Balon’da tüm paydaşlarımıza, velilerimize ve çocuklarımıza karşı şeffaf bir yönetim sergilenir.

Takımın gelişimini, çocuk yararına en etkili olacak şekilde desteklemek okul yöneticilerimizin sorumluluğudur. Bu sorumluluğa destek olmak da merkezimizin öncekileri arasındadır. Bu bilinçle; okul yöneticilerimizin iletişim, yönetim ve organizasyon becerilerini geliştirmeleri, liderlik vasıflarını öne çıkarmaları amacıyla yılda 2 defa yönetici eğitimleri düzenlenmektedir.

Sağlık ve Güvenlik Önceliğimiz

İş sağlığı ve güveliği uzmanımız tarafından, okullarımızda düzenli olarak incelemeler yapılır. Bu incelemelerde, okullarımıza gerekli talimatlar verilir ve düzenlemeler yapılır.

İş sağlığı ve güveliği uzmanımız tarafından hazırlanan aylık talimatların uygulanırlığı her ay denetlenir ve hizmet içi eğitim verilir .

Tüm kurumlarımızda, binalarımızın her alanı, uzman kişilerce düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

Sağlıklı Beslenme

Beslenme programımız, çocukların günlük alması gereken kalori ve besin değerleri hesaplanarak, beslenme uzmanımız tarafından hazırlanır ve tüm şubelerde aynı şekilde uygulanır.

Tüm yemekler, Uçan Balon mutfağında aşçımız tarafından hazırlanır.

Günlük Mobil Veli Bilgilendirme Sistemi

Uçan Balon’ da velilerimize  karşı her zaman şeffaf bir iletişim sergilenir.

Mobil bilgilendirme sistemi ile velilerimiz, çocuklarının gün içerisindeki eğitim ve etkinliklerine, beslenme, uyku vb. tüm süreçlerine dair fotoğraf, video, duyuru ve bilgilendirmeleri  mobil cihazlarından takip ederler.

Aylık Veli Bilgilendirme Sistemi

Velilerimiz, çocuğunun gelişimi ile ilgili, öğretmeni ve kurum psikoloğu tarafından her ay düzenli olarak gelişim raporu ile bilgilendirilir.