EĞİTİMLER

Uçan Balon’da eğitim, sadece çocuklarımız için değildir. Eğitimin okulda bitmediği bilinciyle, çocukların geleceğine yön veren herkes için Uçan Balon’da eğitim devam eder.

Öğretmen Eğitimleri

Değişen ve gelişen çağa hızla uyum sağlayabilmek, yeni kuşakların ihtiyaçlarını ve özelliklerini en iyi şekilde anlayabilmek ve buna uygun eğitim verebilmek için çocukların geleceğine bire bir dokunan öğretmenlerimizin gelişimini desteklemek en öncelikli amaçlarımızdandır. Bu amaçla; yılda 4 defa öğretmenlerimiz için hizmet içi eğitimler düzenlenir.

Veli Eğitimleri

Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı, siz değerli velilerimizle takım arkadaşı olarak yetiştiriyoruz. Takımın her bir parçası ‘çocuk’ ile ilgili öğrenmeyi sürdürmelidir bakış açısıyla; velilerimiz için her ay çocuk gelişimi ile ilgili eğitimler düzenlenir ve bültenler hazırlanır.

Kurucu / Yönetici Eğitimleri

Uçan Balon’da tüm paydaşlarımıza, velilerimize ve çocuklarımıza karşı şeffaf bir yönetim sergilenir.

Takımın gelişimini, çocuk yararına en etkili olacak şekilde desteklemek okul yöneticilerimizin sorumluluğudur. Bu sorumluluğa destek olmak da merkezimizin öncekileri arasındadır. Bu bilinçle; okul yöneticilerimizin iletişim, yönetim ve organizasyon becerilerini geliştirmeleri, liderlik vasıflarını öne çıkarmaları amacıyla yılda 2 defa yönetici eğitimleri düzenlenmektedir.