ÇOCUK GELİŞİMİNE DAİR DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR

Uçan Balon Anaokulları’nın kıymetli velileri “Çocuk Gelişimine Dair Doğru Bilinen Yanlışlar” seminerimizde buluşuyor. Seminerimiz, çocuklarımızla daha etkili iletişim yönetmemize katkı sağlayacaktır.🎈

EBEVEYN OLDUKTAN SONRA ÇİFT OLMAK

Anne baba olduktan sonra çiftler, birbirleri ile olan iletişimlerini 2.plana konumlayabiliyorlar. Oysa mutlu bireylerin ve ailenin temeli, ilişkilerin denge içinde yaşanılmasıdır. Uçan Balon Anaokulları’nın değerli velileri “Ebeveyn Olduktan Sonra Çift Olmak” konulu seminer ile yeni bilgiler edinecekler.🎈

aNAOKULU KURULUŞUNDA YOL HARİTANIZ

Anaokulu kurarken dikkat edilmesi gereken tüm adımların, risklerin ve etkili süreç yönetiminin konuşulacağı “Anaokulu Kuruluşunda Yol Haritası”  eğitiminde edinilecek bilgiler sayesinde, süreç ile ilgili pek çok soruya cevap bulmanız sağlanacaktır. Eğitim Yöneticisi, Uçan Balon Anaokulları kurucumuz Gülsüm Şentürk Yörük tarafından yönetilecek olan programının içeriği aşağıdaki gibidir:

✔️ Anaokulu açmak için nereden başlanmalı?

✔️ Kurumun lokasyonuna nasıl karar verilmeli?

✔️ Anaokulu kurmak için en doğru dönem hangi aylardır?

✔️ Anaokulu kurmanın şartları ve maliyeti

✔️ Kuruluş aşamasında dikkat edilmesi gereken hususlar

✔️ Resmi prosedürler

✔️ Etkili süreç yönetimi

✔️ Doğru bilinen yanlışlar

✔️ Risk faktörleri nelerdir, risk yönetimi nasıl yapılır?

✔️ Takımınızı oluştururken dikkat edilmesi gerekenler

✔️ Hizmet içi eğitim süreci

✔️ Finans yönetimi

✔️ Kuruluştan sonraki süreçte dikkat edilmesi gereken hususlar

aNAOKULU YÖNETİCİLİĞİ EĞİTİMİ

Eğitim Yöneticisi, Uçan Balon Anaokulları kurucumuz Gülsüm Şentürk Yörük’ün öncülüğünde planlanan “Yönetici Eğitim Programı” sayesinde kazanılacak “etkili yöneticilik ve liderlik becerileri” sayesinde, yarınlarımızı hazırladığımız kurumlarımızda yönetim süreçlerinin daha verimli olması sağlanacaktır.

Anaokulu yöneticiliği eğitim programının içerikleri:

✔️ Yönetim ve liderlik

✔️ Etkili takım çalışması

✔️ Günlük ve aylık akış planlama

✔️ Paydaşlar ile ilişki yönetimi

✔️ Motivasyon

✔️ Etkili iletişim becerileri

✔️ İşe alım süreci ve mülakat yöntemleri

✔️ Performans yönetimi ve değerlendirme

✔️ Yetkilendirme ve sorumluluk

✔️ Takımın en iyi halini oluşturma

✔️ Kurum bağlılığı

✔️ Kriz dönemlerinde etkin süreç yönetimi

✔️ Çatışma ve stres yönetimi

✔️ Etkili karar verme yöntemleri

✔️ Kurumsal sosyal sorumluluk

✔️ Finans yönetimi

 
kadın girişimcilere özel franchıse fırsatları

Geleceğe güvenle yatırım yapmak isteyen kadım girişimcilere özel franchise fırsatları ile kadınlarımızın yanındayız.

 

 
KURUMSAL İŞ BİRLİĞİMİZ

2022-23 eğitim öğretim yılı kurumsal iş birliklerimiz kapsamında; tüm şubelerimizde geçerli olmak üzere, OYAK ile yapmış olduğumuz iş birliğimizi velilerimizin bilgisine sunarız. 🎈

 

 
uçan balon öğretmenleri kitap kulübü

Öğretmenlerimiz her ay yeni bir kitap ve yazar ile buluşmaya devam ediyorlar.

 
KEŞfederek öğreniyoruz

Uçan Balon’da öğrenme her zaman keşfederek gerçekleşir.

 
tasarım atölyesi

Uçan Balon’lu Çocuklar, tasarım atölyemizde bu ay, müzik aleti tasarlıyorlar. Düşünüyor, tasarlıyor ve üretiyoruz🎈

 
doğa eğitimi

Doğa eğitimleri çocuklarımızın bilişsel, fiziksel, sosyal, duygusal gelişimlerini destekler. Çevre ve doğa ile ilgili konuların duyarak, görerek, hissederek ve yaşayarak daha kalıcı bir şekilde öğrenilmesine olanak sağlar.

Doğayı gözlemleme alışkanlığı kazanan çocukların hayal gücü de gelişirken, problem çözme ve iletişim kurma becerileri artar. Bu yüzden Uçan Balon Eğitim Programımızda düzenli olarak, her ay doğa eğitimi etkinlikleri yerini alır. 

Çünkü yarınlarımızı, bugün biz inşa ediyoruz🎈

 
FIRÇALARIMIZDAKİ ÖZGÜRLÜK

Bireyin hayal gücünün en zengin olduğu dönemdir okul öncesi dönem. İşte bu yüzden; hayallerimizden aldığımız güçle, fırçalarımızda özgürlük var.

 
İZ BIRAKANLAR

Uçan Balonlu Çocuklar her ay; geçmişte yaşamış ve toplumlarda iz bırakmış olan, sanatçı, düşünür ve bilim insanlarını tanırlar. Bu ay CHARLIE CHAPLIN bizlerle.

 
ayın ressamı

Uçan Balon’da,  çocuklar her ay farklı bir ressam ve eserleri ile yeni renklere karışırlar 🎨🖌

 
KEŞİF VE İCATLAR

Erken çocukluk dönemi, çocukların en meraklı olduğu dönemdir. Bizler de öğretim tekniklerimizde, Uçan Balonlu Çocukların farklı keşifler yaparak, öğrenmelerini merakla pekiştirecek deneyimlere fırsat sunuyoruz. Bu süreçte geçmişte icat edilen ve keşfedilenlerin de çocuklarımıza ilham olmasını sağlıyoruz.

 
Kitap ve doğa sevgisi

Çocuklarımıza kazandıracağımız en önemli değerlerdendir. Bu iki unsur, onlara her zaman dost ve nefes olacaklardır. Okul öncesi eğitim döneminden itibaren bu önemi aşılamamız, çocuklarımızın okumaya ve doğayı korumaya karşı kalıcı davranış geliştirmeleri için en uygun ve gerekli dönemdir.

 
dünya mutafığı uçan balon’da

Uçan Balon Anaokulları olarak; ülkemiz kültürüyle birlikte, farklı kültürlere dair bilinç kazanarak, global dünya düzenine uyum sağlayabilecek vizyona sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu amaçla her ay, farklı bir ülkenin kültürünü ve yemeklerini aylık programımıza dahil ediyoruz. Bu ay, Mısır’ı tanıyoruz.

 
Çünkü; yarınlarımızı, bugün biz inşa ediyoruz🎈

 

 
Uçan Balon’da sanat ve eğitim iç içedir

Okul öncesi dönemde sanat eğitimi, çocukların yaratıcılık ve hayal güçlerini artırmakla birlikte, duygusal gelişimlerini açığa çıkarmakta ve özgüven gelişimlerini desteklemelerine de katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda motor beceri gelişimlerini de desteleyen sanat eğitimi, okul öncesi dönem için oldukça önemlidir. Bu yüzden Uçan Balon’da sanat ve eğitim iç içedir🎈

 
geleneksel çocuk oyunları

Kültürümüze ışık tutan, özlediğimiz çocuk oyunlarını Uçan Balon Çocukları her ay neşe ve heyecan içinde öğrenmeye devam ediyor. Geleneksel çocuk oyunları temamızda bu ay; “Yakan Top”…

 
2021-22 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YÖNETİCİ EĞİTİMİ

Uçan Balon Anaokulları, 21. yüzyılın sürekli gelişen ve değişen şartlarına uygun olacak şekilde, nitelikli yönetim becerileri ve sistemleri ile yönetilir.  Şube yöneticilerimiz yepyeni bilgiler ve kazanımlarla yeni eğitim öğretim yılına hazırlar. 

 
2021-22 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YÖNETİCİ EĞİTİMİ

Uçan Balon Sürekli Gelişim ve Eğitim Akademisi kapsamında 2021-22 Eğitim Öğretim yılı yönetici eğitimlerimizden ilkini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Yetkin takım liderleri ile yönetilen kurumlarla, güvenle geleceğe…

 
UÇAN BALON’DA YAZ OKULU BAŞLIYOR

Uçan Balon Şubelerinde, çocukları eğlenceli bir yaz okulu programı bekliyor. Program içeriği ile ilgili bilgi almak ve kayıt yaptırmak için velisi bulunduğunuz Uçan Balon Anaokulu ile iletişime geçebilirsiniz.

 
MİNİK TEMA UÇAN BALON ANAOKULLARI’NDA

Uçan Balon’lu Çocuklar doğaya karşı duyarlı yetişirler.
TEMA Vakfı tarafından, okul öncesi çağındaki çocuklar için tasarlanan doğa eğitim programı Minik TEMA; Uçan Balon Anaokulları ile TEMA Vakfı arasında yapılan anlaşma kapsamında eğitim programımıza dahil edilmiştir. Çocukların doğada zaman geçirmeleri, bol bol gözlem yapmaları, doğayı tanımaları ve keşfetmeleri için hazırlanan bu program ile çocuklarımıza doğa ve çevre bilincini aşılayıp, dünyamızı hep birlikte yeşerteceğiz.

 
ERKEN KAYIT AVANTAJI

Uçan Balon Anaokulları’nda 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İçin Erken Kayıt Avantajları Başlamıştır. Bilgi almak için velisi bulunduğunu Uçan Balon Anaokulu ile iletişime geçebilirsiniz .

 
Bİ SEMİNER Bİ KAHVE

Veli eğitimleri Uçan Balon’un temel sorumluluklarındandır. Bu bilinçle her Cuma 14:30 da farklı bir konu ile siz değerli velilerimiz ile birlikte olacağız. Uçan Balon Anaokulları merkez instagram hesabından detayları takip edebilirsiniz.

 

OZON JENERATÖRÜ İLE DEZENFEKSİYON

Okullarımızda Covid-19’a karşı alınan önlemlerle, günde 3 kez ozon jeneratörü ile dezenfeksiyon yapılmaktadır.

 
mobil veli bilgilendirme sistemi

Uçan Balon Anaokulları’nda şeffaflık ve açıklık ilkeleri en önceliklerimiz arasındadır. Velilerimiz, MOBİL BİLGİLENDİRME UYGULAMASI ile çocuklarının okuldaki tüm süreçlerini her gün , düzenli olarak takip edebiliyorlar.

 

ÇEVREYE VE DOĞAYA KARŞI DUYARLI UÇAN BALON’LU ÇOCUKLAR

Uçan Balon Anaokulları olarak; doğamıza ve çevremize karşı duyarlı bir nesil yetiştirmek öncelikli amaçlarımızdandır. Bu amaçla; her ay geri dönüşüm konusunu eğitim programımıza dahil ederek çocuklarımızın bu konuda farkındalık ve davranış kazanmalarını sağlıyoruz.

 

onlıne eğitim ile uçan balon’da eğitim her yerde

Değerli velilerimiz, yüz yüze eğitime devam edemeyen çocuklarımız için online eğitim programımıza devam ediyoruz.

 
 
SOKAK HAYVANLARINA KARŞI DUYARLI UÇAN BALON’LU ÇOCUKLAR

Uçan Balon Çocukları doğaya ve doğadaki tüm canlılara karşı duyarlı yetişiyorlar. Bugün, sokak hayvanlarının beslenmesi konusunda tüm şubelerimizde farkındalık oluşturuldu.

 

 
6 branş ile onlıne eğitim

Değerli velilerimiz, yüz yüze eğitime devam edemeyen çocuklarımız için online eğitim programımız başlamıştır.

okullarımızda covıd-19 ile mücadeleye karşı tüm önlemler alınmıştır

-Tüm alanlarımızda, OZON JENERATÖRÜ ile her gün düzenli aralıklarla dezenfeksiyon uygulaması,
-Maske ve siperlik kullanımı,
-Düzenli ateş ölçümü,
-Okul girişlerinde hijyen paspası uygulaması,
-İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZMANIMIZ tarafından düzenli olarak denetimlerin yapılması ,
-BESLENME UZMANIMIZ tarafından hazırlanan, bağışıklığı koruyacak sağlıklı beslenme programı ,
-KLİNİK PSİKOLOG ile çocuklarımızın duygusal gelişiminin takibi yapılmaktadır .